Ankara Kulüpler Satranç Şampiyonası

Türkiye Satranç Federasyonun 2018 yılı etkinlik planında yer alan Yerel Lig müsabakaları Nisan ayının ilk haftasında başladı. Bu kapsamda Ankara’da 9 spor kulübünün yarıştığı Ankara Kulüpler Arası Satranç Turnuvasının 1. Oturum maçları 07-08 Nisan 2018 tarihlerinde 19 Mayıs Spor Kompleksi içinde yer alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Personel Yemekhanesinde oynandı.

Turnuvaya 7 sırada başlayan Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü, 07 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılan birinci turda turnuvanın favorilerinden, turnuvaya ikinci sırada başlayan Çankaya Üniversitesi Spor Kulübüne 6-2 yenildi.

08 Nisan Pazar günü saat 10:00 da oynanan 2. Turda ise rakip turnuvaya beşinci sırada başlayan Fatma Yılmaz Gençlik ve Spor Kulübü idi. Çok çekişmeli ve uzun süren bu maçın galibi 4,5-3,5 ile Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

Aynı gün saat 16:00 da başlayan üçüncü turda ise rakip üçüncü sırada başlayan Ankara Gençlik Merkezi Spor Kulübüydü. Çekişmeli geçen maçların ardından maçı 1,5-6,5 kazanan Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübünün genç sporcuları oldu.

12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak olan ikinci oturum öncesi yedinci sırada başladığımız turnuvada üçüncü sıraya yerleşmiş bulunuyoruz. Bu büyük başarıda emeği olan Antrenörümüz Kemal ŞAHİN, takım kaptanımız,  birinci masa oyuncumuz ve aynı zamanda iki yıldır Yıldızlar Lisesi satranç kulübü öğretmenliğini sürdüren Engin KATİPOĞLU ile sporcularımız;  Duru SUCAKLI, T. Güney ERSÖZ, Ali Efe ASLAN, Hazar YETİM, Demir AKBULUT,  Eray PEHLİVANOĞU,  Nehir BİDEV, Eralp AL, Sarp YILDIZ ve Onat MİRAN’ı kutluyor başarılarının devam edeceğine yürekten inanıyoruz.