Kapadokya Gezisi

Okulumuz coğrafi bölgeleri ve ülkemizde sahip olduğumuz doğal güzellikleri tanımak amacıyla Nevşehir ilimizde bulunan Peri Bacalarına 21-22-23 nisan tarihlerinde gezi düzenledi.

Yolculuğumuz  21 nisan Cuma günü sabah saat 07:00 de  eğlenceli bir şekilde başladı. Öğrencilerimiz  1.Gün Turasan Şarap evine gidip şarap mahzenlerini yakından inceleme fırsatı buldular. Ardından Güvercinlik tepesi , 3 Hisar Kalesi gezilip akşam saatlerinde Göreme ilçesinin merkezinde serbest zamanlarını değerlendirdiler.

2.Gün sabah çömlek yapım aşamasını izleyip ustadan tarihini dinlediler. Öğrenciler çömlek yapımını deneyimlediler. Ardından Kaymaklı yer altı şehri ,Göreme Açıkhava Müzesi ,Peri bacaları , Paşabağı , Çavuşir Köyü, Üçgüzeller’i ve Ürgüp merkezi  ziyaret ettiler.

3.gün ise sabah 9.30 da yola çıkan öğrencilerimiz öğlen saatlerinde mola zamanlarını Konya da değerlendirip Mevlana müzesini ziyaret edip Antalya dönüş yoluna koyuldular. Gezimize 27 öğrencimiz ve 4 öğretmenimiz ile ders kapsamında geziyi tamamladılar.