Çankaya İlkokulu

5 Yaş Gelişim ve Bilim Programı

BİLİM etkinliğimizde renk kaçıran deneyimizi yaptık. Sütün içine akıtılan boya damlalarının deterjan sayesinde nasıl sütün içinde yol aldığını gözlemledik. İncelediğimiz deney süreci ve sonucuyla, boyalı yiyecekleri yememiz durumunda vücudumuzda ortaya çıkabilecek tepkimeleri benzerlikler kurarak anlamaya çalıştık.
Devamını Oku
Çankaya İlkokulu

5 Yaş GBP Programı

BİLİM/DENEY etkinliğimizde yanlışlıkla su ve pirinç dolu kapların içine düşen ataçları kurtarmak için yollar aradık. Süzgeç, cımbız,
Devamını Oku
Çankaya İlkokulu

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreni bugün öğrencilerimizin hazırlamış olduğu gösterilerle renklendi. 4 yaş grubumuz vals gösterisi ile hepimizi heyecanlandırdı.
Devamını Oku
Çankaya İlkokulu

Çankaya Anaokulu Gilika Gezisi

Çankaya Anaokulu 5 yaş grubu öğrencilerimizin göster anlat sorumluluk çalışmasında okulda yapmayı öğrenmek istedikleri şey olarak ifade ettiklerini değerlendirdiğimizde en çok kağıt katlama ve ürünler oluşturmaya yönelik istekleri olduğu sonucuna ulaştık.
Devamını Oku
Antalya Kampüsü , Çankaya İlkokulu , Gölbaşı Kampüsü , Kocaeli Lisesi , Konya Kampüsü , Mersin Kampüsü , Ümitköy İlkokulu , Yıldızlar Lisesi

NAMUN 2017 Etkinliği Ankara’da Gerçekleştirildi

Nesibe Aydın Model United Nations (NAMUN) etkinliğinin 6’ncısı, Türkiye’nin seçkin lise ve üniversitelerinin katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi. NAMUN etkinliği, 15-17 Aralık tarihleri arasında Nesibe Aydın Okulları ev sahipliğinde, Ankara Plaza Otel ve Nesibe Aydın Gölbaşı Kampüsü’nde düzenlendi. Bu sene 6.’sı düzenlenen etkinlik, oldukça verimli geçti. Altı komiteden oluşan etkinliğe Türkiye’nin seçkin lise ve üniversitelerinden katılım oldu.
Devamını Oku
Çankaya İlkokulu

Göster Anlat Fok Sınıfı

“Müzik, dans ve görsel sanatlar bir kültürün aynasıdır” ana fikrimizden yola çıkarak farklı ülkelerde yaşayan ressamları ele aldık.
Devamını Oku
Çankaya İlkokulu

Tohumlar Fidana Kanguru Sınıfı

“Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda” çok eskilerden beri dilimize dolanan bir çocuk şarkısıdır.
Devamını Oku
Çankaya İlkokulu

Suyu Korumak Hayat Kurtarmaktır Martı Sınıfı

“Suyu korumak hayat kurtarmaktır” sloganımızla suyun bitkiler için önemini vurgulamak amacıyla “Minik Tohum” adlı hikâyeyi okuduk. Daha sonra canlılar nasıl su içer?
Devamını Oku
Çankaya İlkokulu

Yörünge Deneyi

PYP sorgulama hatlarımız doğrultusunda uzay temamıza giriş yaptık. İlk sorgulama hattımızdan yola çıkarak uzayı ve gezegenleri incelemeye karar verdik.
Devamını Oku