Konya Kampüsü

Konya Bilim Merkezi Gezisi

Özel Konya Nesibe Aydın Ortaokulu olarak 19.12.2017 tarihinde Konya Bilim Merkezi’ne 6.sınıf öğrencilerimiz ile beraber gittik, gezdik, eğlenerek öğrendik ve öğrendiklerimiz doğrultusunda biraz da şaşırdık.
Devamını Oku
Konya Kampüsü

İCATLAR

Zorunluluk, tembellik, merak, hayalcilik, yaratıcılık ve icat arasındaki döngüde, mucitler olmasaydı; kim bilir belki de şu anki dünyada yaşamıyor olacaktık. Üstesinden gelinmesi en zor sorunlara pratik çözümler üreten, en olmayacak hayalleri fırsata dönüştüren muazzam kapasiteleriyle; insanlığın birkaç adım birden ileri gitmesini onlara borçluyuz.
Devamını Oku
Konya Kampüsü

Geometrik Şekiller Ormanına Hoş Geldiniz Yunuslar!

Sınıfımızın kapısına geldiğimizde öğretmenlerimiz buraya hemen giremezsiniz çünkü burası geometrik şekiller ormanı dediler. Biz de merakla birbirimize baktık. Ardından açıklama yaptılar “Geometrik şekiller ormanına hoş geldiniz” diyerek bizlere kare, üçgen ve daireden hazırladıkları bileklikleri taktılar.
Devamını Oku
Konya Kampüsü

Duyu Organlarımı Resmediyorum!

Okul öncesi yılları çocuğun aktif olarak çevresine yöneldiği, çok değişik uyarıcılarla dolu dış dünyayı keşfetmeye çalıştığı, insan yaşamının en temel becerilerinin kazanıldığı önemli yıllardır.
Devamını Oku
Konya Kampüsü

29 Ekim Yarışması

Sevgili Öğrencilerimiz Yarışma Başlıyor! Nesibe Aydınlılar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Fotoğraflarla Anlatıyor!
Devamını Oku
Konya Kampüsü

Meyvelerle Tam Yarım Kavramı Öğreniyoruz.

“Bir meyveyi nasıl paylaşırız?” “Bir elmayı ikiye bölersek ne olur? sorularından yola çıkarak etkinliğimize başladık. Arkadaşlarımızın sorulara yönelik verdikleri cevaplar “ Bir elmayı ikiye bölersek yeriz ve paylaşırız.” oldu.
Devamını Oku