Ümitköy İlkokulu

Paralarımız

Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu 2.Sınıf öğrencileri olarak ‘’Paralarımız’’ konusunu daha iyi anlayabilmek, günlük hayatta paraları nasıl kullanacağımızı deneyimlemek için okulumuzda Aydın market kurarak marketten alışveriş yaptık.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

We Can Build The Robots of a Clean Future

As 3rd grades we built our robots which can help us to keep our nature clean. We've built them from waste materials, so we reused them to help our world.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

Gündemdeki Sağlık

Pek çok çocuğumuzun yaşadığı problemlerden olan “ERKEN ERGENLİK ve İDRAR KAÇIRMA” konulu seminer, Çocuk Endokrin Uzmanı Profesör Doktor Emre Taşçılar ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı Profesör Doktor Murat Dayanç tarafından Ümitköy İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

İlkokula Hazırlık.

Ümitköy 5 yaş grupları büyük bir heyecanla ilkokula hazırlanıyor. Ses farkındalığı kazanma çalışmalarına “E” sesi ile başlangıç yapan Fil ve Arı sınıfları, “E” sesi ile başlayan, biten ve sesin içinde geçtiği farklı kelimeler türetmede oldukça başarılıydı. Kelime türetme oyunları oynadıktan sonra “E” seslerini içeren resimler çizen 5 yaşlar hep birlikte “E”şapkası yaptı ve kitaplarda geçen “E” seslerini bulmak için oldukça çaba gösterdiler. Okumak için sabırsızlanan miniklerimiz ile keyifli çalışmalarımız devam ediyor.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

Jodo Turnuvası

Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulunun ev sahipliği yaptığı Ankara Minikler Judo Turnuvasında 7-12 yaş arası çocuklarımız ter döktü. Büyük bir özgüvenle mindere çıkan jodogiller centilmence yarıştılar.65 sporcunun katıldığı turnuvada, Nesibe Aydın Okullarının  Judocuları büyük başarılara imza atarak bu özel sporun kendilerine kattığı disiplini bizlere gösterdiler.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

12. ANKARA KİTAP FUARINDAYDIK!

Ümitköy İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri olarak 12. Ankara Kitap Fuarına gittik. Okuduğumuz “Güneşe Tırmanan Çocuk” adlı kitabın yazarıyla tanıştık. Çocuk Edebiyatının usta kalemlerinden biri olan Nur İÇÖZÜ’nün  özellikle yazdığı kitapları ile  ilgili kendisiyle konuşma fırsatı bulduk.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

Yaşayan Müze Bizlerle.

“Türkiye’nin ilk ve tek uygulamalı müzesi olan Yaşayan Müze, Anadolu’nun farklı kültür ve geleneklerini bizlerle tanıştırmak amacıyla ve PYP teması ““Kendimizi İfade Etme Yollarımız” kapsamında bugün okulumuza geldi. Ümitköy İlkokulu Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla düzenlenen birbirinden keyifli etkinliklerde öğrencilerimiz Ana Okulu ve 2. Sınıf öğrencilerimiz uygulamalı olarak çalışmalar yaptı.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

Hoş geldin 2018,Hoşça kal 2017.

2017 yılında edindiğimiz tüm kazanımları cebimize koyup 2018 yılında yepyeni bilgilere ulaşacağımız, sağlıklı, başarılı ve mutlu günler bekliyoruz.
Devamını Oku
Ümitköy İlkokulu

Kendimizi İfade Etme Yollarımız

“Kendimizi İfade Etme Yollarımız” disiplinler üstü teması kapsamında çevremizdeki renkleri incelemek üzere Hacettepe’de bulunan Yeşil Vadi’ye gittik. Heyecanımız sabah saatlerinde başlamıştı. Acaba nasıl bir yere gidecek ve orada neler görecektik? Öğrencilerimizle gitmeden önce bu tahminler üzerine sohbet ettik.
Devamını Oku