Gölbaşı Bursluluk İlanı 2019 Ocak
Ön Kayıt Bağlantısı
STEMFEST GENEL DUYURU

Buz Pateni

4-6 Ocak tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası’nda TÜRKİYE ŞAMPİYONU olan Milli Sporcumuz Mehmet Cenkay KARLIKLI’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı

Lise rehberlik birimi tarafından düzenlenen “Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı” konulu seminerde Siber Güvenlik Uzmanı Valit Aslankol öğrencilerimize hem keyifli hem de bilgilendirici bir sunum yaptı. Sunum sonunda öğrencilerimiz teknoloji kullanımına yönelik sorularını uzmanımıza yönelttiler.

Ümitköy İlkokulumuzda Portfolyo Sunumları Devam Ediyor

Ümitköy İlkokulumuzda anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerimizin ardından bu haftada 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz Türkçe, İngilizce ve 2.yabancı dilde dönem boyunca öğrendikleri ve gelişim gösterdikleri konular hakkında ailelerine port folyo sunumlarını gerçekleştirdiler. Başarılı ve bir o kadar da renkli sunumlarından dolayı Nesibe Aydın’ın en miniklerini kutluyoruz. 

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Ulusal Sıralama Yarışması

13 Ocak Pazar günü, Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Gölbaşı Kampüsümüzde düzenlenen Ulusal Sıralama Yarışmasında okulumuzu başarıya temsil eden ve her biri kategorisinde finale kadar yükselen öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Buz Pateni Başarısı

4-6 Ocak tarihleri arasında Kocaeli’de düzenlenen Artistik Buz Pateni Ümitler Şampiyonasında Türkiye 2.si olan öğrencimiz Batuhan Dörtkol’u kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Anasınıfı ve İlkokulunda Portfolyo Heyecanı

Gölbaşı Kampüsü, Ümitköy ve Çankaya Anaokulu - ilkokul öğrencilerimiz, dönem boyunca öğrendikleri ve gelişim gösterdikleri konular hakkında ailelerine port folyo sunumlarını gerçekleştirdiler. Başarılı ve bir o kadar da renkli sunumlarından dolayı Nesibe Aydın’ın en miniklerini kutluyoruz. 

Nesibe Aydın Okullarında Cambridge Eğitim Zirvesi

Sürekli eğitim ve paylaşım prensipleriyle çalışan Nesibe Aydın Okulları öğretmenleri Cambridge Uluslararası müfredatı çerçevesinde “Yabancı Dil Öğretim ve Öğrenme” çalıştayında bir araya geldiler. Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Kampüsünde düzenlenen çalıştaya Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Kocaeli Okulları’nın yanı sıra 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Diyarbakır ve Gaziantep Okulları yabancı dil...
Devamı

Yüzmede Toplu Başarı

Türkiye Yıldızlar Yüzme Şampiyonasına katılan öğrencilerimiz, 200 metre Kelebek kategorisinde Türkiye 4.sü ve 800 metre Serbest Kategorisinde Türkiye 8.si olan Defne Nalbantoğlu’nu, 1500 metre Serbest kategorisinde Türkiye 7.si olarak madalya almaya hak kazan Deniz Akış’ı kutluyor, katıldıkları yarışmada derecelerini geliştirerek bizleri gururlandıran tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu 2019 yılını keyifli bir parti ile kutladı.

Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu 2019 yılını keyifli bir parti ile kutladı.Okullarımızın bateri gurubunun gösterdiği üstün bir performans ile başlayan parti, Okul Aile Birliğimizin organize ettiği illüzyon gösterisi ile devam etti. Yarışmalar ve danslarla sona eren parti, baston şekerlerle daha da tatlandı. Yeni yılın sağlık ve mutluluk getirmesi dileğiyle .

Buzların Pistlerinde Nesibe Aydın Fırtınası

21-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenen Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonasında, Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazanan öğrencimiz ve Milli Sporcumuz Yade Karlıklı’yı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nesibe Aydın’ın Minikleri Satranç Birincileri

22-23 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen Ankara Satranç İl Birinciliği Turnuvası’nda Ümitköy kampüsü öğrencimiz Sude Sarı, 9 Yaş Kızlar Kategorisinde Ankara İkincisi (1. İle eş puanlı), Çankaya kampüsü öğrencimiz Dorukhan Zor ise 7 Yaş Genel Kategorisinde Ankara İkincisi (1. İle eş puanlı) olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Farklı kültürleri Tanıyoruz

Ümitköy İlkokulu Yunus sınıfı öğrencilerimiz, “Farklı Kültürlerdeki Aileler” konusunu kapsamında Türk Japon Vakfı’na gerçekleştirdikleri ziyaretle Japon kültürünü yakından tanıdılar ve Vakıf Görevlisi Makani ile origami sanatını keşfettiler.

7. NAMUN Etkinliği Gölbaşı Kampüsünde Gerçekleşti

14-15-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Nesibe Aydın Okulları ev sahipliğinde düzenlenen 7. Geleneksel Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nı (NAMUN) farklı okullardan gelen yaklaşık 500 katılımcı öğrenci ile gerçekleştirdik. Ekonomik Büyüme, Toplumsal Cinsiyet, Sağlık,  NATO, Uzay Silahlanması, Roma Senatosu ve Yapay Zeka konularının ele alındığı komite çalışmalarına yoğun ilgi gösteren katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Seneye görüşm...
Devamı

ŞAMPİYONLAR NESİBE AYDIN’DA

  2017 yılında İstanbul’da düzenlenen organizasyonda, İngiltere’yi 2-1’lik skorla yenerek Avrupa Şampiyonu olan ve geçen ay Meksika’da düzenlenen Dünya Şampiyonasında Dünya 2.’si olarak ülkemize büyük bir gurur ve sevinç yaşatan Türkiye Ampute Milli Takımı Oyuncuları, Nesibe Aydın Okulları öğrencileriyle buluştu. Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Kampüsü Kadriye Gemalmaz Konferans Salonunda düzenlenen “Örnek Sporcular,...
Devamı

Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı

Öğrencilerimiz, Ümitköy ve Çankaya İlkokullarımızda Tutum, Yatırım ve Yerli Malı haftasını birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklerle kutladılar. Ümitköy İlkokulu öğrencilerimiz Kastamonu'dan gelen saleplerini, Çorum’dan gelen leblebileriyle içen öğrencilerimiz, Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftasını yöresel lezzetlerimiz ve yöresel danslarla kutladılar. Çankaya İlkokulunda ise kendi mayaladıkları yoğurttan ayran yapıp, sağlıklı ürünler ...
Devamı

Yerli Malı Haftası Kutlandı.

Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu bugün Tutum Yatırım ve Yerli Malı Haftasını kutladı. Çorum'dan gelen leblebiler ve Kastamonu'dan gelen sahlebi içerken yöresel şarkılarla da halay çekip eğlendiler.

Kreiken Rasathanesi

Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu Arı ve Fil sınıfı öğrencileri UZAY TEMASINA  başlarken  Kreiken Rasathanesi’ni ziyarete gittiler. Orada teleskopla gökyüzünü inceledikten sonra, görevli bir astronom bizleri samanyolu galaksimizde bulunan gezegenlerle tanıştırdı. Bu gezi uzayla ilgili daha çok bilgi edinme isteğimizi ortaya çıkarttı.

PYP Etkinlikleri ile Mekan ve Zaman’ın Keşfi

Ümitköy İlkokulu Arı ve Fil sınıfı öğrencileri ‘Bulunduğumuz Mekan ve Zaman’ disiplinlerüstü teması kapsamında Altınköy Açık Hava Müzesi’ne gittiler ve hiç çivi çakılmadan sadece tahtalar kullanılarak yapılmış olan Çantı evleri incelediler.

Bulunduğumuz Mekan ve Zaman

Nesibe Aydın Ümitköy İlkokulu Arı ve Fil sınıfı öğrencileri ‘Bulunduğumuz Mekan ve Zaman’ disiplinlerüstü teması kapsamında Altınköy Açık Hava Müzesi’ne gittiler ve hiç çivi çakılmadan sadece tahtalar kullanılarak yapılmış olan Çatı evleri incelediler.

Ritmik Jimnastikte Yeni Derece

Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından Nevşehir’de düzenlenen Ritmik Jimnastik Minikler  1. Lig Kulüpler arası yarışmalarında, Türkiye dördüncüsü ve Ankara birincisi olan öğrencimiz Dila Yılmaz’ı kutluyor; başarılarının devamını diliyoruz.