Çankaya Anaokulunda 5 Yaş Gelişim Bilim Programı Başladı.

5 yaş Gelişim ve Bilim Programı Çankaya Anaokulunda merak, heyecan ve yeni bilgilerle başladı. Bu programda öncelikli olarak hedeflediğimiz eğlenmek, soru sormak, merak etmek, sanat ve estetik becerileri geliştirmek ve çağın gerekliliği olan teknolojiyi en yararlı şekilde kullanmaktır.

İlk hafta programa tanışma ve grup etkinlikleri ile başladık. Birbirimizin farkına vardık, sonra grupça nasıl hareket edebiliriz diye düşünürken ayaklarımızın üstünde bir top bulduk ve onu düşürmeden birbirimize vermeye çalıştık. Biraz ısındıktan sonra deney bilim etkinliğimizde ise “Baca filtreleri neden önemlidir?” sorusuna cevap aramak için hava kirliliği üzerine sohbet edip tuz ve karabiberi tıpkı kirli havayı temizleyen filtreler gibi deneyle ayırmaya çalıştık.

Kandinsky kimdir? dedik ve onu tanımaya başladık sanat ve matematik etkinliğimizde. Kandinsky’nin dairelerini damlalarla doldurmaya başladık. En çok ve en az damla ile dolan dairelere baktık. Teknoloji/Mühendislik etkinliğimizde ise yer yön çalıştık ve kendi labirentlerimizi oluşturarak yönümüzü bulamaya çalıştık. Zihin araçları etkinliğimizde ise Geoboard üzerinde lastiklerle şemalar oluşturduk. Tüm bu etkinliklerimizin hepsinde her şeyden önce merakımızın peşinden gittik ve aklımıza gelen bir sürü soruların cevaplarını aramaya başladık.

Önümüzdeki hafta etkinliklerimizi sizlerle buluşturmak için çok heyecanlıyız

10 Ekim 2017 Salı