+90 850 733 1984                EN

Anasayfa Nesibe Aydın Mersin'de MERAKLAR UYANDIRILDI !!! StemFest Mersin

Akademik alanda gösterdiği başarıların yanında bilim, sanat ve spor alanlarında da üst düzey başarılar elde eden Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, Mersin Okullarında düzenlediği STEM Fest ile bilimsel çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi, Mersin Bilim Sanat Merkezi, Nesibe Aydın Eğitim Kurumları ve Hacettepe STEM & Maker Lab iş birliği ile 3-18 yaş aralığındaki bireylere yönelik olarak “Yaparak ve Tasarlayarak Geleceği Keşfet” sloganıyla düzenlenen bilim festivalinde birbirinden eğitici ve eğlenceli yirmiden fazla atölye yer aldı. DNA Gözlemleri veKodlama atölyelerinde bilimsel çalışmalar yapan öğrenciler,  Ebru Sanatı ve Cam Boyama atölyelerinde de sanatsal etkinlikleri keşfettiler. Öğrencilerle birlikte tüm ziyaretçilerin de katılımına açık olan atölye çalışmaları 7’den 70’e tüm katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Nesibe Aydın Mersin Okulları Kurucusu Cahit Tunç; “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz, bundan sonraki senelerde devam edeceğimiz STEM Fest etkinliğini Mersinli öğrencilerimiz ve aileleriyle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Festivalin düzenlenmesinde büyük katkıları olan STEM &MakersFest/Expo Başkanı Prof. Dr. Gültekin Çakmakçı’ya, Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Başkan Vekilimiz Sn. Mirkan Aydın’a, Kurucumuz Sn. Nesibe Aydın’a, atölye çalışmalarına destek veren akademik kadromuza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Nesibe Aydın Mersin Okulları olarak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimi için bilimin, sanatın ve sporun her zaman destekçisi olacağız.”dedi.

09 Şubat 2020 Pazar

İlgili Haberler