+90 850 733 1984                EN

Tarihçe

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, 1984 yılında eğitimci, öğretmen ve yazar Nesibe ve Hüsamettin Aydın tarafından kurulmuştur.

Eğitim kurumlarımızın ilk markası, Türkiye’nin nitelikli yayıncılık firması olan Aydın Yayınları’dır. Aydın Yayınları, MEB tarafından onaylı ders kitapları başta olmak üzere, anasınıfından liseye tüm kademelerde ürettiği kaliteli kitaplarla 1984 yılından bu yana sektördeki konumunu ve kazandığı başarıyı korumuştur. Kurumlarımız yayıncılık faaliyetlerini, öğrenci ve öğretmenlerin beğenisini üst düzeyde kazanan Miray Yayınları ile daha da geniş bir ağa yaymıştır.

Kurumlarımız 1998 yılında kurs ve okul faaliyetlerine, Türkiye’nin en başarılı dershaneleri arasında yer alan Nesibe Aydın Dershanesi ile başlamıştır. Geniş fiziki yapısı ve yüksek teknolojik imkânlarla donatılmış Nesibe Aydın Okulları Gölbaşı Kampüsü 2008 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamış; Ankara’daki eğitim hizmetlerimiz ise sırasıyla, 2011 yılında Nesibe Aydın Sanat Akademisi, 2012 yılında Çankaya ve Ümitköy İlkokulları, 2015 yılında Nesibe Aydın Yıldızlar Lisesi ve 2020 yılında Nesibe Aydın Yıldızlar Kampüsü ile devam etmiştir. Ankara dışında ise, sırasıyla, 2016 yılında Nesibe Aydın Konya ve Antalya Okulları, 2018 yılında Nesibe Aydın Kocaeli ve Mersin Okulları, 2019 yılında ise Nesibe Aydın Diyarbakır ve Gaziantep Okulları çatısı altında eğitim hizmetlerimiz sürmektedir. Nesibe Aydın Okulları, tecrübeli öğretim kadrosu ve nitelikli eğitim programları ile 7 ilde 11 kampüste 6500'den fazla öğrenciye, dünya standartlarında rekabetçi eğitim vermektedir.

Nesibe Aydın Okulları, uyguladığı ulusal ve uluslararası eğitim programları ve nitelikli eğitim kadrosuyla, öğrencilerini öğrenmeyi yaşam becerisi olarak kullanan, akademik, sportif ve sanatsal alanlardaki başarılarıyla öne çıkan bireyler olarak destekler. Öğrencilerimizin üniversite ve liselere hazırlık sınavlarında her yıl elde ettiği yüksek ve toplu başarılar; yurt dışında yerleştikleri prestijli üniversiteler, yurt içi ve yurt dışında bilimsel, sanatsal, sosyal ve sportif mecralarda kazandığı başarılar ile mezunlarımızın iş hayatında öne çıkan kariyerleri bu eğitim misyonumuzun somut meyveleridir.

Bilim Kurulumuz ile bir yandan eğitim öğretim faaliyetlerimizi desteklerken diğer yandan TUBİTAK ULAKBİM’e akredite disiplinler arası ve hakemli dergimiz olan Journal of Education and Future ile akademik hayatın gelişimine katkı sağlamaktayız.

Nesibe Aydın Spor Kulübü bünyesinde kurulan Kadın Basketbol takımımız ise 3 yıl içinde Süper Lige yükselerek 2020-21 sezonunda Süper Ligde yer alan tek okul takımı olmanın gururunu yaşatmıştır.