NESİBE AYDIN Sanat Akademisi KAMPÜSÜ Nesibe Aydın Educational Institutions

+90 850 733 1984                EN

Koro Koro

Koro çalışmalarımızın amacı; bireylerin, zihinsel, bedensel, duygusal gelişimlerine katkı sağlayarak çok boyutlu, çok yönlü yaşam biçimi kazanmalarını sağlamaktadır.

Koronun, kişilerin sanatsal yönünü geliştirmesi dışında, bireysel ve toplumsal işlevleri bulunmaktadır. Doğru ve etkili konuşabilmesi, yaratıcı ve daha nitelikli düşünebilmesi, doğru duruş, doğru nefes teknikleri kazanabilmesi, bedenini doğru kullanmayı öğrenebilmesi, sesini doğru kullanabilmesi, işbirliği ve yardımlaşma yetilerini geliştirmesi gibi kazanımlar sağlamaktadır.

Bireyler, bir koronun üyesi olmakla çeşitli koro şenliklerinde, festivallerde yer alarak katılımcı olmanın mutluluğunu yaşarken farklı kültürleri ve koroları tanımaktadır. Ayrıca farklı yerleri gezip – görme olanağı bulunmaktadır.

Nesibe Aydın Sanat Akademisi öğrencilerinin oluşturduğu korolar sezonda iki kez ( birinci dönem snu ve sezon sonu ) konser verir. Akademide yapılan koro çalışmaları alanında söz sahibi, deneyimli koro şefleri tarafından yürütülür.

Çalışmalar:
• Çocuk koroso
• Yetişkin korosu
• Kurumlar ve topluluklara özel koro çalışmaları