NESİBE AYDIN Sanat Akademisi KAMPÜSÜ Nesibe Aydın Educational Institutions

+90 850 733 1984                EN

Mini Trampet Mini Trampet

Mini Trampet Takımı çalışmaları haftada bir ders saati olmak üzere; 4 – 5 yaş gruplarında, alanında uzman hocalar tarafından işlenmektedir.
Yapılan çalışmalarda amaç; eğlenceli bir şekilde, bireysel olduğu kadar, katılımcılarda grup bilincini oluşturmak ve grup ile koordinasyonlu çalışmayı sağlamaktır. Trampet takımındaki eğitim süreci bir çok oyunu içerdiği gibi bu oyunların yardımı ile çeşitli ritim kalıplarını ve çalış tekniklerini öğretmeyi hedefler. Trampet takımımızda miniklerimiz için özel yaptırılmış trampetler ve giysiler kullanılır.
Katılımcıların; koordinasyon, konsantrasyon, yaratıcılık ve özgüven bilincini geliştirmekte ayrıca beynin farklı alanlarını kullanmada vurmalı çalgıların yeri ve önemi çok önemlidir. Bu özelliklerin öğrencilere verilmesinde ve geliştirilmesinde ise trampet ve davul takımı kullanılmaktadır. Dünya tarihinde en eski enstrümanların vurmalı çalgılar olduğunu unutmamak gerekir. Davet üzerine miniklerimizle ilgili gösterilere katılabileceklerdir. Dünyanın ritmine ayak uydurmak isteyen tüm minikleri bu takıma bekliyoruz.