NESİBE AYDIN Sanat Akademisi KAMPÜSÜ Nesibe Aydın Educational Institutions

+90 850 733 1984                EN

Yoga Yoga

Yetişkin Yogası
Bedeninizin işleyişini keşfedebileceğiniz, dayanıklılığınızı ve esnekliğinizi geliştirebileceğiniz yoga dersleri haftada bir işlenir ve süresi 50 dakikadır. Dersler bir çok yan prensiple zenginleştirilmiştir.
Çocuk Yogası 
Dersler 5-12 yaş arası gruplar için geçerlidir. Haftada bir işlenir ve süresi 50 dakikadır. Dersler pek çok yan prensiple zenginleştirilmiştir. Çocuk yogası, çocuklara doğru nefes almayı, hayal güçlerini kullanarak hem yoga duruşlarını uygulamayı hem de var olan beden esnekliklerini korumayı öğretmeyi amaçlar. Çocuk yogasının, fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da çok faydası vardır. Çocuk yogası aynı zamanda bir çok değişik yoga pozu içerir. Özellikle ders içerisinde yapılan nefes ile ilgili çalışmalar, rahatlama egzersizleri, hareketli pozlar, anlatılan hikayeler aracılığı ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefler.
Çocuk Yogasının Faydaları:
Sinir sistemini rahatlatır. Uyumayı kolaylaştırır. Sindirim sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bedenlerindeki gerilimi azaltır. Kaslarını gevşetir ve rahatlatır. Konsantrasyonu, odaklanmayı geliştirir. Stresi azaltır. Zihni rahatlatır. Psikolojik olarak da rahatlamayı sağlar.
Nefes Terapisi:
Nefesimizi ne kadar kontrollü kullanırsak hayatımız da o kadar sağlıklı olur. Nefes terapisi sadece nefes kontrolü değil aynı zamanda yaşam kontrolüdür. Nefesimizi yavaşlattığımızda hareketlerimizde daha kontrollü olur. Nefes çalışmaları yapınca bedenimizdeki tüm enerji kanallarını algılayabiliriz. Nefes çalışmaları tansiyon, astım, öfke kontrolü, depresyona iyi gelir. Nefes terapisi dersleri haftada I işlenir ve ders süresi 50 dakikadır.