NESİBE AYDIN Sanat Akademisi KAMPÜSÜ Nesibe Aydın Educational Institutions

+90 850 733 1984                EN

Akademi Müdürü Akademi Müdürü

Bulgaristan’ın Omurtag şehrinde doğmuştur. Müzikle tanışıklığı 6 yaşında, Gradsko Chitalishte’nin Kültür-Sanat Merkezi’nde başlamıştır. Bu yıllarda piyano eğitiminin yanı sıra bir çok çocuk müzik topluluğu ve korolarında aktif rol almıştır.

1989 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç ederek, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı’nda müzik eğitimini devam ettirmiştir. Orta Okul ve Lise eğitiminde Yrd. Doç. Oya ÜNLER ile Piyano, Ertuğ Korkmaz ile armoni, Prof. Ertuğrul Bayaraktarkatal ile solfej çalışmıştır. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini yine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın Müzikoloji Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Bu yıllarda İlhan Baran, Muammer Sun, İlhan Usmanbaş, Çetin Işıköz, Prof. Ertuğrul Bayaraktarkatal, Dr. Lütfü Erol, Turgay Erdener, Prof. Mehmet Göktepe ve bir çok değerli hocalarla çalışma fırsatı bulmuştur. Yüksek Lisan tezini, ODTÜ Bilişsel Bilimler Öğretim Görevlisi Prof. Dr. H. Gürkan Tekman’ın danışmanlığında tamamlamıştır.

Doç. Ahter Destan’ın kurduğu Ankapella korosunda, korist ve eşlikçi olarak görev almıştır. 1999 yılında, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde Öğretim Görevliliği yapmıştır. 19 yıl boyunca özel bir kurumda müzik ve piyano öğretmenliğinin yanı sıra idari görevde bulunmuştur.

Bir kız çocuğu annesi olan Kondal’ın hayat mottosu, Bugün ve yarın,  bizleri daha başarılı, paylaşımcı, yaratıcı ve daha ‘insan’ kılan; ilham, güç ve enerji kaynağı olan uğraşların en keyiflileri sanat ve müziktir!”

Semra KONDAL