+90 850 733 1984                EN

 

Çocuklarımızı Yetiştirirken Yapmamamız Gerekenler

%%100 Beğeni / 10 kisi oyladi!  

Çocuklarımızı yetiştirirken onlara sevgimizi koşulsuz vermeliyiz.Bu sorumluluk vermemize ,hayata karşı,zorluklara karşı yetiştirmemize engel değil.Çocuklarımızı seviyoruz ama nasıl yetiştirmeliyiz?


ÇOCUĞA HER İSTEDİĞİ ŞEYİ VERMEYE BAŞLAYIN!Böylece o,bütün insanların onun geçimini sağlamak zorunda olduğunu sanacaktır.Kişiliksiz,işsiz ve kimliksiz yetişecektir.KÖTÜ SÖZLER SÖYLEDİĞİ ZAMAN GÜLÜP GEÇİN! Böylece onun ,çok akıllı olduğunu sanmasını sağlayacaksınız.


ONA MANEVİYAT VE AHLAK KONUSUNDA HİÇBİR EĞİTİM GÖSTERMEYİN!Başıboş ,karektersiz,rahatına düşkün,istekleri bitmeyen,tatminsiz,maneviyattan uzak yetişecektir.


YERDE BIRAKTIĞI HER ŞEYİ SİZ KALDIRIN!Sorumlulukları başkasına yükleyen hiçbir mesuliyet yüklemeyen,kimseye yardım etmeyen biri olarak yetişecektir.


YANINDA ANNE BABA OLARAK SIK SIK KAVGA EDİN!Böylece anne,baba güvenini kaybedip,şahsiyetsiz biri olarak yetişecektir.


BÜTÜN ARZULARINI YERİNE GETİRİN!Bir dediğini iki yapmayın,böylece istediklerini yapmadığınız zaman büyük soğukluklara neden olableceğini düşünün,bunun sonucunda çocuğunuzun duygularınızı sömürmenize alıştırın.

ÇOCUĞA İSTEDİĞİ KADAR HARÇLIK VERİN!Hiçbir zaman kendi harçlığını kendi kazanma arzusu ve ihtiyacı olmayan mesuliyetsiz bir çocuk yetiştirmiş oluruz.

 

HAKSIZ OLDUĞU HALDE BİLE,DAİMA ONUN TARAFINI TUTUN!Benim çocuğum yapmaz deyin.Arkadaşlarına,öğretmene,komşuya...karşı hep onu desteklerseniz doğruyu göremesine engel olarak yetiştirmiş olursunuz.


ONUN BÜTÜN SÖZLERİNİN DOĞRU OLDUĞUNU KABUL EDİN!Hiç araştırma yapmadan ona güvenirseniz,kendi yanlışlarının farkına varmasını sağlamanızı yapmamış olursunuz..

Bütün bunları yaparsanız,çocuğunuzu kendi ellerinizle suçlu sandalyesine oturtmuş olursunuz!Yani yarının suçlusunu yetiştirmiş olursunuz.KISACASI,ONU,HAYATIN ZORLUKLARINA ALIŞTIRMAZSANIZ SONUNDA O HİÇ KİMSEYE,HATTA SİZE BİLE ACIMASIZ OLARAK YETİŞİR.

Alıntılarımdan , belki sizlere de doğru gelebilir...                                                                                                                                   Gönül GÜZEL

29 Mayıs 2018 Salı
GÖNÜL GÜZEL
SINIF ÖĞRETMENİ - GÖLBAŞI