NESİBE AYDIN Sanat Akademisi KAMPÜSÜ Nesibe Aydın Educational Institutions

+90 850 733 1984                EN

Anasayfa 2021 LCM sınav başvuru ve kayıtları başlamıştır.

2021 Başvuruları

Sınav kaydına ilişkin detaylı bilgiye Nesibe Aydın Sanat Akademisi resmi sitesinden (https://www.nasa.gen.tr/) ulaşabilirsiniz. Sınav adayları, Akademi sayfasında bulunan başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra, sınav bedelinin ödendiğine dair dekontla birlikte formu, Akademimize teslim etmelidirler.

Pandemi dönemine kadar yılda bir kere, yüz yüze olarak gerçekleştirdiğimiz sınavlar, 2021 yılında dijital sınav alternatifi ile Akademimizin belirlediği takvim çerçevesinde yılda 3 kez yapılacak biçimde planlanmıştır.

I.Dönem Başvuruları

- Kayıt tarihi: 1 Mart – 15 Haziran 2021.

- Sınav video kayıtlarını son gönderme tarihi: 30 Haziran 2021.

II.Dönem Başvuruları:

- Kayıt tarihi: 1 Mayıs – 15 Eylül 2021.
- Sınav video kayıtlarını son gönderme tarihi 30 Eylül 2021.

III.Dönem Başvuruları:

- Kayıt tarihi: 1 Ağustos – 15 Kasım 2021.

- Sınav video kayıtlarını son gönderme tarihi 30 Kasım 2021.

Recorded Sınav için sınav adaylarının hazırladığı videolar, başvuru kayıtlarında belirtilen tarihlere kadar Nesibe Aydın Sanat Akademisine elden veya lcmnasa@gmail.com adresine (We Transfer ile) ulaştırılmalıdır.

 “Recorded Exam” – “Kaydedilmiş Sınav” İçeriği

Sınav adayları, LCM tarafından belirlenmiş zorunlu repertuvardan, branş ve seviyelerine göre belli sayıda eser seslendirir, yine seviyelerine bağlı olarak, teknik (gam-arpej veya etüt) bölüm ile müzikal bilgi (müzikal dil, analiz vb.) sorularından oluşan “tartışma” kısmından sorumludurlar.

Piyano eşliği gerektiren enstrümanlar için eşlikçi taleplerinizi Akademimize iletmeniz halinde prova ve kayıt konusunda randevu oluşturulacaktır. Eşlikçi ile yapılacak çalışma, sınav için yatırılan ücrete dahil değildir.

Sınav değerlendirmeleri 100 tam puan üzerinden yapılmaktadır. Uygulama sınavları değerlendirme puanları aşağıdaki gibidir.

• 0 - 64 puan Başarısız

• 65 - 74 puan Geçer

• 75 - 84 puan İyi

• 85 - 100 puan Çok iyi

• ALCM, LLCM, FLCM için

geçer not en az 75’dir.

Sınavların değerlendirilmesi ve sonuçların açıklanması LCM sınav merkezine bağlıdır. Sınav puanları, değerlendirme formları ve sertifikalar/diplomalar tarafımıza ulaştığında size e-mail yolu ile iletilecektir.

26 Şubat 2021 Cuma

İlgili Haberler