+90 850 733 1984                EN

Anasayfa Geometrik Şekiller Ormanına Hoş Geldiniz Yunuslar!

Sınıfımızın kapısına geldiğimizde öğretmenlerimiz buraya hemen giremezsiniz çünkü burası geometrik şekiller ormanı dediler. Biz de merakla birbirimize baktık. Ardından açıklama yaptılar “Geometrik şekiller ormanına hoş geldiniz” diyerek bizlere kare, üçgen ve daireden hazırladıkları bileklikleri taktılar.

Artık siz, herkesin göremedikleri geometrik şekilleri bu ormanda görebilirsiniz, bu bileklikler sayesinde sihirli güçleriniz oldu, açıklamasını yaptılar. Biz ormana girdiğimizde birçok şeyi görebilecek misiz. Hepimiz heyecanla sınıfımıza girmek istiyorduk. Öğretmenlerimiz önce kapıyı açtı, içeriden farklı farklı sesler geliyordu…

Öğretmenlerimiz kapıda durarak ben sizin için burada duruyorum dedi ve hepimiz sırayla öğretmenlerimizin bacaklarının arasından geçerek sınıfımıza yani geometrik şekiller ormanına girdik. Öğretmenlerimiz bakın bakın üçgen kuş derken arkadaşlarımızdan bazıları da kare kuşlar gördüklerini söylüyordu. Bu geometrik şekiller ormanı çok keyifliydi. Hepimiz ormanda geometrik şekilleri bulma avına çıkmıştık. Hepsini bulduğumuzda geometrik şekillerden örüntü çalışmamızı oluşturduk. Daha sonra yerlere kare, dikdörtgen ve daireler çizilmişti. Öğretmenimizin yönergesiyle bir kareye, bir dikdörtgene bir de daireye geçiyorduk.

Hepimiz daha sonra yeşil adaya oturduk önce erkekler sonra da kızlar olmak üzere öğretmenlerimizin gösterdikleri yere arka arkaya oturduk. Tam orada öğretmenlerimiz bize soru sordu “Nelerle resim yaparız ya da çizgiler çizeriz?” Arkadaşlarımızla birlikte “Kalemlerle” cevabını verdik. Öğretmenlerimiz sadece kalemler mi dedi? Tekrar ve parmaklarımızı işaret ederek “Bugün parmaklarımızla geometrik şekiller çizeceğiz” dediler. Sihirli parmaklarımızla kulaktan kulağa oynar gibi bir oyun oynadık. Fakat bu oyunda konuşma yoktu sadece parmaklarımızla arkadaşlarımızın sırtına geometrik şekilleri çiziyorduk sırayla, o da önündeki arkadaşına çiziyordu derken en öndeki arkadaşımız da kağıda çizmişti.

Gerçekten de doğru şekli çizmişti. Sınıfça bu oyunu oynamak çok eğlenceliydi. En son hepimiz masalarımıza geçtiğimizde geometrik şekillere benzeyen nesneleri çizerek sohbet ettik. Yine yeniden eğlendik.

17 Mayıs 2018 Perşembe

İlgili Haberler