Nesibe Aydın Konya Okulları açıldığı ilk günden itibaren akademik başarının yanı sıra spor çalışmalarına da aynı önemi vermektedir. Haftada iki saat beden eğitimi dersi, yüzme dersi ve her sınıf düzeyinde açılan spor etkinlik çalışmaları, öğrencilerimize haftada en az 4 saat hareket etme ve enerjilerini atma imkânı tanımaktadır.

Nesibe Aydın Konya Okulları okul takımlarının kurulmasıyla birlikte spor çalışmaları ve sporcu sayısında önemli derecede artış olmuştur. Çok farklı branşlarda faaliyet gösteren okul takımlarımız; basketbol, futbol, voleybol, yüzme, satranç, dans, masa tenisi, halk dansları ve jimnastik branşlarında çalışmalarını sürdürmekte ve müsabakalara katılmaktadır. Faaliyetini sürdüren bu takımlarımızı oluşturan öğrencilerimizin hayatına sporu entegre ederek onlara hayatı boyunca sporcu kimliklerini kazandırmanın gururunu yaşamaktayız. Okul paydos zili çaldıktan sonra da okulumuzda çalışmalar devam etmekte, iki saat süresince öğrencilerimiz bünyesinde bulundukları takımlarla antrenman yapmaktadır. Özellikle alt yapı oluşumunda önem verdiğimiz ilkokul öğrencilerimizden dâhil edilecek sporcuların belirlenmesi adına yaptığımız fiziksel ölçüm testleri bu süreçte antrenörlerimize kaynak oluşturmaktadır. Anaokulu sınıflarımızda da beden eğitimi ve yüzme derslerimiz planlandığı gibi uygulanmaktadır. Ayrıca hafta sonu spor okulu çalışmaları anaokulu 5 yaştan başlayarak ilkokul da takımlarda yer alamayan çocuklarımız için spor yapma imkânı sağlamaktadır. Spor okulu çalışmalarında gelişim gösteren öğrencilerimiz ilkokul takımlarımızın oluşturulmasında yine önemli bir kaynak sağlamaktadır.

Nesibe Aydın Okulları olarak her konuda bize ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘’ Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarf edilen çalışmanın ehemmiyet ve kutsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.’’ bizlerde bu kıymetli görevin farkında olarak çalışmalarımızı büyük bir aşkla sürdürmekteyiz.