Kampüsümüzdeki kütüphaneler, toplum için bilgi merkezi olarak hizmet vermektedir. Kütüphanelerimizde; Sanat, Tarih, Felsefe, Edebiyat, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Fransızca, Almanca ve diğer konularda yaklaşık 10.000 basılı yayın bulunmaktadır. Basılı referans malzemelerine ek olarak kütüphanelerimizde, çalışanlar ve öğrenciler için geniş konu yelpazesine sahip çevrimiçi sitelere ulaşım mevcuttur.

Kütüphanelerimizin amacı, okulumuzun eğitim ve öğretim programlarına etkin bir şekilde katkıda bulunmak, öğrencilerin derslerini olduğu kadar serbest zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirmelerine olanak yaratmak, düşünme yeteneğinin geliştirilmesi ve bilgi gereksinimlerinin karşılanması için her türlü bilgi kaynağını sağlamak, düzenlemek ve hizmete sunmaktır. Çocuklarımızın okuması, okuduğunu anlaması, hayata farklı pencerelerden bakabilmek için düşünce coğrafyasını geniş tutması bizler için oldukça önemlidir.

Nesibe Aydın Okullarının öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları, kütüphanemizdeki çeşitli roman türlerine, IB sınıfları için akademik gelişimlerini destekleyecek ders kitaplarına, ekstra kaynaklara, geniş bir periyodik yayın yelpazesine erişebilirler. Kütüphanemizde söyleşi, grup ve bireysel çalışma bölümleri bulunur.

Kütüphanemizde yaşayan kütüphane modeli benimsenmiştir. Öğrencilerin sadece kitap ihtiyacı karşılanması değil okul içinde kaliteli vakit geçirip, kendi hayalleri ve istekleri doğrultusunda bilgiye erişmesi ve yeniden üretim ortaya koyması amaçlanmaktadır. Kütüphanemiz bu minvalde haftanın belli günlerinde öğrencilerimizin ufkunu geliştirici sohbetler düzenler, tartışmalar açar ve öğrencilerimizin yazma faaliyetlerinde bulunmasında etkin rol oynar. Yaratıcı yazma çalışmaları yaptırarak okumaya olduğu kadar yazmaya da teşvik eder.