Okulumuz, 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında, özgüveni yüksek, başarı odaklı ve hedef sahibi öğrencilerin  yetişeceği  seçkin bir Özel Anadolu Lisesi olarak eğitim sektöründe yerini almıştır.

Öğrencilerini kaliteli bir yüksek öğrenim hayatına hazırlamak için tüm deneyim ve kampüs olanaklarını hizmete sunan okulumuz, Nesibe AYDIN isminin markalaşan ciddiyet ve yapıcı disiplini ışığında; özgün akademik programı, seçkin eğitici kadrosu ve çağdaş eğitim uygulamaları ile dershanesiz eğitim modelini tüm öğrenci ve velilerine sunmaktadır.

Dershanesiz eğitim modelinde kaliteli bir yüksek öğrenim hedefleyen öğrencileri yetiştiren okulumuz bu alanda kendisi ile rekabet ederken, kurumsal geçmişi 30 yılı aşan yayıncılık ve dershane deneyiminin avantajlarını iyi kullanmaktadır. Bu kurumsal bellek okulumuzun genç ve dinamik yönetici ve öğretmen kadrosunun itici gücüdür.

Ulusal yüksek öğretim hedefleri için öğrenci yetiştiren okulumuz, 2012 yılından itibaren de uluslararası amaçları gerçekleştirebilmek için IB- Uluslararası Bakalorya yeterliliği almış bir dünya okuludur. Mezunlarımızın uluslararası akreditasyonlarını daha üst seviyelere taşımak için de 2017 yılından itibaren Cambridge okulu statüsünü almıştır.

Eğitime bakış açışı, her öğrencisini kendi yetenekleri ölçüsünde akademik mükemmelliğe ulaştırmaya çalışırken, onların spor ve sanatsal yönünü de geliştirmek olan Özel Nesibe AYDIN Anadolu Lisesi, 2017-2018 öğretim yılından itibaren de STEM yaklaşımını benimseyerek öğrendiklerini hayata uygulayabilen, iyi bir Türk ve dünya vatandaşı yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu amaç için büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün ortaya koyduğu ‘‘Çağdaş Uygarlık Yolundan’’ ayrılmamaya özen göstermektedir.

Özel Nesibe AYDIN Anadolu Lisesi Ankara genelinde her öğrencinin hedeflerine ulaşmak adına eğitim almak istediği bir okuldur. Bu durumun gerektirdiği sorumluluk gereği, her öğrencimizin çok değerli olduğunu biliyor ve bize inanan, güvenen tüm saygıdeğer velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Ali KOÇAK

Gölbaşı Kampüsü Anadolu Lisesi Müdürü