1. Özel Nesibe Aydın Okulları web sitesi üzerinden aday öğrenci kayıt formunu doldurduktan sonra belirlenen gün ve saatte öğrenci okulumuza davet edilir. Sınıf Öğretmeni ve Rehberlik Uzmanı ile birlikte öğrenciyi tanımaya yönelik değerlendirme çalışmaları yapılır.Öğrenci gözlem ve görüşmelerinden elde edilen veriler yetkili birim tarafından değerlendirilir ve öğrencinin kabul veya reddi yönünde karar verilir. Kabul alan aday öğrencilerin kayıtları web sayfası üzerinden duyurulan resmi kayıt takvimine göre yürütülür.
    1. İlkokulumuzun 1, 2 ve 3. sınıflarına, “kontenjan dâhilinde” ön görüşme ve kura yöntemi ile öğrenci alınacaktır.
    2. İlkokulumuzun 4. sınıflarına ise, “kontenjan dahilinde” okula giriş sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınacaktır. (Sınav tarihi: 18 Mart 2018 Pazar)
    3. İlkokul 4. sınıf Giriş Sınavına katılabilmek ve sınav konularını almak için, okullarımıza gelebilir veya web sitemizden ( https://onkayit.nesibeaydin.k12.tr ) başvuru yapabilirsiniz.
    4. İlkokul ve anaokullarımıza ön görüşme (mülakat) başvuruları için, okullarımıza gelebilir veya web sitemizden ( https://onkayit.nesibeaydin.k12.tr ) başvuru yapabilirsiniz.
    5. BURSLAR: Okul Giriş Sınavımızda 4. Sınıf için belirlenen puanlara göre, çeşitli oranlarda SINAV BURSU verilecektir.Verilecek burslar, ilgili sınıfın sınav konularına; https://onkayit.nesibeaydin.com.tr/skonu/18mart2018_konular_4_konya.pdf ulaşabilirsiniz.