Yüzme dünyanın her yerinde yaygın olarak yapılan zevk ve yarış sporudur. Eğlenceli bir spor olduğu gibi, hayat kurtaran spor branşlarının da başında gelir.

Yüzme, tüm vücudu aynı anda senkronize bir biçimde çalıştırdığından çocukluk döneminde yüzme sporuyla ilgilenen çocukların boyları uzar, kas ve kemik gelişimi daha hızlı olur. Düzenli olarak yüzenlerin kalp ritimleri düzenli seyreder, vücut orantılı olarak gelişir. Bunun yanında yüzen çocukların hastalıklara yakalanma riskinin daha düşük olduğu ve özellikle de gribal enfeksiyonların azaldığı bilinmektedir. Yüzme ile ilgilenen çocukların iştahları artar ve daha düzenli beslenmeye başlarlar. Çocuklarda yüzme eğitimi fiziksel gelişimin yanı sıra, özgüven kazanımlarında da fayda sağlamaktadır. Ayrıca, suyun rahatlatıcı etkisiyle, çocuklar daha sakin bir yapıya kavuşurken harcadıkları enerji ile ev ve okul hayatlarında daha sakin tutumlar sergilemektedirler.

Özel Nesibe Aydın Okullarında yüzme derslerimiz, öğrencilerimizin fiziksel ve kişisel özellikleri dikkate alınarak alanında uzman yüzme öğretmenleri tarafından yapılmaktadır. Yüzme derslerimizin amacı, temel yüzme becerilerini kazandırmak, eğlenceli bir havuz ortamıyla sosyal gelişimlerini sağlamak, iyi bir yüzme tekniği öğretmek ve yüzme sporuna yeni yetenekler kazandırmaktır. Yüzme derslerimiz öğretmenlerimiz tarafından MEB, ulusal ve uluslararası yüzme programları dikkate alınarak hazırlanır ve planlanır.

Okulumuzda FINA (Dünya Yüzme Komitesi), LEN (Avrupa Yüzme Komitesi) ve Türkiye Yüzme Federasyonu kuralları çerçevesinde yarışma amaçlı yüzücüler yetiştirmektedir.