Üniversite Giriş Sınavlarına Hazırlık
  • MEB müfredatlarıyla bütünleştirilmiş olarak; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde, üniversite giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları, mevcut ders programlarının içinde yapılır.
  • Okul programımızın önemli bir parçası olan Üniversite Giriş Sınavlarına Hazırlık Programı, öğrencilerimizin herhangi bir kursa ya da özel derse ihtiyaç duymadan, hedefledikleri üniversite ve bölümlerine yerleşebilmeleri için tasarlanmıştır. Üniversiteye Hazırlık Programında öğrenciler; sınav içeriği, test tekniği, sınav taktikleri, zaman yönetimi, meslek tanıtımı, üniversite tanıtımları, tercihler gibi konularda, rehberlik birimi ve ölçme değerlendirme uzmanları tarafından, 9. sınıftan 12. sınıfa kadar bir bütünlük içinde uygulanan programla yetiştirilir.
https://nesibeaydin.k12.tr/web/wp-content/uploads/2021/12/lise-03-1.png

Okulumuzda, MEB tarafından belirlenen haftalık ders saatlerine ek olarak;

  • Öğrencilerimize, üniversite sınavlarına (TYT – AYT) hazırlık için eğitim verilmektedir.
  • Öğrencilerimizin her dersten yapamadığı soruları sorabilecekleri GRUP PROBLEM ÇÖZME, GENEL PROBLEM ÇÖZME SAATLERİ ve ETÜTLER, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından yapılmaktadır.
  • Bire bir ya da Grup Etüt saatlerinde, öğrencilerin anlamadığı veya eksik olduğu konular, özel ders kalitesinde, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından anlatılmaktadır. Etüt alacak öğrencileri sınav sonuçlarına göre rehberlik birimi belirleyeceği gibi, öğrenciler kendileri de etüt talebinde bulunabilirler.
  • Grup ya da Genel P.Ç ( Problem Çözme ) saatlerinde öğrenciler, yapamadıkları soruları öğretmenlerine bire bir sorabilirler.
    •    Öğrencilerimiz, Aydın ve Miray Yayınları bünyesinde, okulumuzun profesyonel öğretmen kadrosu tarafından hazırlanan dokümanları takip etmektedirler. Bu dokümanlar; Soru Bankaları, Ders İşleyiş Modülleri, Aylık Ödevler, Yarıyıl ve Yaz Ödevleri, Yaprak Testler, Deneme ve Tarama Sınavları vb.
Lise-slider-3
Lise-slider-1
Lise-slider-2
slider_alt-16
slider_alt-19
Lise-slider-4
slider_alt-17
slider_alt-18
İletişim
Karşıyaka, Haymana Yolu 5. Km. Karşıyaka Mah. 577.Sokak No:1 Gölbaşı / Ankara
0850 733 1984
info@nesibeaydin.k12.tr