Liselere Geçiş Sınavlarına Hazırlık

Okul programımızın önemli bir parçası olan Liseye Hazırlık Programı sayesinde, öğrencilerimiz herhangi bir kursa ya da özel derse ihtiyaç duymadan, Türkiye geneli yapılan sınavlarda başarılı olurlar.

Liseye Hazırlık Programını uygulamaktaki amacımız, öğrencilerimizi Nesibe Aydın Fen Lisemiz, Anadolu Lisemiz ve IB DP (Uluslararası Bakalorya Diploma Programı) için en iyi şekilde hazırlamaktır. Öğrencilerimiz, 8. sınıftan mezun olduklarında, her biri, yurt içi ve yurt dışındaki prestijli üniversiteler için güçlü birer aday olarak liselerimize başlamış olurlar.

  •   Liseye Hazırlık Programında öğrenciler; sınav içeriği, test tekniği, sınav taktikleri, zaman yönetimi gibi konularda, rehberlik birimi ve ölçme değerlendirme uzmanları tarafından, 5. sınıftan 8. sınıfa kadar bir bütünlük içinde uygulanan programla yetiştirilir.
  •   Öğrencilerimiz, Aydın Yayınları bünyesinde, okulumuzun profesyonel öğretmen kadrosu tarafından hazırlanan dokümanları takip etmektedirler. Bu dokümanlar: Soru Bankaları, Ders İşleyiş Modülleri, Akıllı Defterler, Aylık Ödev Fasikülleri, Yarıyıl ve Yaz Ödevleri, Deneme ve Tarama Sınavları vb.
https://nesibeaydin.k12.tr/web/wp-content/uploads/2021/12/liselerehgecissinavlarinahazirlik.png

Okulumuzda, MEB tarafından belirlenen haftalık ders saatlerine ek olarak;

7 ve 8. sınıflarımızda;

  • Öğrencilerimizin her dersten yapamadığı soruları sorabilecekleri GRUP PROBLEM ÇÖZME SAATLERİ ve ETÜTLER, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından yapılmaktadır.
  • Grup P.Ç ( Problem Çözme ) saatlerinde öğrenciler, yapamadıkları soruları öğretmenlerine bire bir sorabilirler.
  • Bire bir ya da Grup ETÜT saatlerinde, öğrencilerin anlamadığı veya eksik olduğu konular, özel ders kalitesinde, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından anlatılmaktadır. Etüt alacak öğrencileri sınav sonuçlarına göre rehberlik birimi belirleyeceği gibi, öğrenciler kendileri de etüt talebinde bulunabilirler.
  • Yazılı sınavlarının dışında yapılan çoktan seçmeli Deneme Sınavlarının soru kitapçıkları ve cevap anahtarı sınav sonunda öğrencilere verilir. Sınavın yapıldığı akşam da soruların çözümleri portalda yayınlanır.

5 ve 6. sınıflarımızda;

  • Hafta içi her gün son ders saatine gelecek şekilde, o şubeye derse giren Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce öğretmenleri ile SORUMLULUK SAATLERİ yapılmaktadır.
  • Sorumluluk saatlerinde; öğrencilere, öncelikle o günkü derste işlenen konuların tekrarı yaptırılmakta, o dersten verilen ödevlerin yerine getirilmesi sağlanmakta, süre kalması durumunda da diğer derslerdeki ödevlerin yapılması sağlanmaktadır.
  • Yazılı sınavlarının dışında her ay, her ders için 40’ar dakika süre verilerek TARAMA SINAVLARI yapılmaktadır.
  • Yazılı ve Tarama Sınavlarının dışında da tüm dersler bir arada olmak üzere yılda 4 kez çoktan seçmeli DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.
ortaokul-slider-5
ortaokul-slider-1
ortaokul-slider-2
ortaokul-slider-3
ortaokul-slider-4
slider_alt-12
slider_alt-15
slider_alt-17
İletişim
Karşıyaka, Haymana Yolu 5. Km. Karşıyaka Mah. 577.Sokak No:1 Gölbaşı / Ankara
0850 733 1984
info@nesibeaydin.k12.tr